Choć obecnie wszystko można załatwić przez Internet, wciąż są osoby, które wolą załatwianie spraw osobiście. Niechęć może budzić konieczność podania danych w Internecie, a nawet numeru konta. Dużo osób nie lubi też robienia przelewów internetowych, a to jest konieczne, aby zweryfikować dane przy złożeniu wniosku.
Ponadto warto pamiętać o osobach starej daty, które mogą nawet nie mieć konta w banku, a też potrzebują czasami pożyczki. Można więc powiedzieć, że na rynku finansowym wciąż popularnością cieszą się pożyczki do domu. Można je wybierać z różnych powodów, ale zawsze warto wiedzieć czy taka opcja się opłaca.
Kto może dostać pożyczkę w domu?
W zasadzie każda osoba, która spełnia standardowe wymagania pożyczkodawców może brać pożyczki do domu. Do tych wymagań należą między innymi:
- uzyskanie minimalnego wieku np. 18-21 lat,
- pełna zdolność do czynności prawnych,
- polskie obywatelstwo,
- posiadanie źródła regularnego dochodu,
- niekiedy posiadanie dobrej historii kredytowej.
Warto zwrócić uwagę również na maksymalny wiek pożyczkodawcy. Większość firm pożyczkowych ustala go na 70-75 lat. Podczas składania wniosku o pożyczkę w domu trzeba też mieć wcześniej przygotowane dokumenty. Oczywiście podstawą jest ważny dowód osobisty, ale potrzebne mogą być też dokumenty potwierdzające dochody jak: odcinek ostatniej renty, emerytury, umowa zlecenie, umowa o pracę lub zaświadczenie o dochodach.
Jak znaleźć pożyczki domowe?
Nie da się ukryć, że większość firm pożyczkowych reklamuje się z ofertami pożyczek przez Internet. Na szczęście można też znaleźć kilka ofert dostępnych dla osób, które chcą brać pożyczki do domu. Kilka najlepszych można znaleźć tutaj https://money24.pl/chwilowki-do-domu-pozyczki-w-domu-klienta/. Pojawiają się tu bardzo dobrze znane firmy, które od lat mają ugruntowaną pozycję na rynku, a co za tym idzie dużo opinii od klientów.
Od razu można też zobaczyć jaka jest minimalna i maksymalna wysokość pożyczki czy w jakim terminie można ją spłacić. Pożyczki udzielane w domu wcale nie muszą być drogie, a nawet niektóre firmy decydują się na udzielanie pierwszej pożyczki za darmo, co ma zachęcić nowych klientów. Dlatego dobrze jest poczytać o kilku opcjach zanim skontaktujemy się z firmą, aby umówić się na spotkanie.
Pożyczka do domu – jak to wygląda?
W praktyce cała procedura jest prosta. Kontaktujemy się np. telefonicznie z firmą pożyczkową, która umawia nas na spotkanie z przedstawicielem terenowym. Co ciekawe spotkanie nie musi odbyć się w domu, a można zaproponować pobliską kawiarnię. Na spotkaniu przedstawia się swoje potrzeby i podaje informacje osobowe, wraz z wysokością dochodów.
Przedstawiciel sprawdza czy mamy zdolność do wzięcia pożyczki i składa nam ofertę. Może ona być inna od oczekiwanej np. ze względu na niski dochód otrzymamy mniejszą pożyczkę. Oczywiście, aby wziąć pożyczkę trzeba podpisać umowę. W umowie wpisuje się podstawowe informacje osobowe oraz dane o pożyczce jak jej kwota, termin i sposób spłaty. Jeśli umowa jest dla nas korzystna po jej podpisaniu otrzymamy pożyczoną kwotę.